Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. zápas 8.4.2011

9. 4. 2011

Skvělé počasí nám letos umožnilo zahájit sezonu o dva týdny dříve než vloni. Dlouhá přestávka nabudila 17 nedočkavých borců v očekávání kvalitních výkonů. Nejvyšší čas prověřit kvalitu zimní přípravy. Na hřišti i v Sokolovně.

Jen skupinu Petrů napadla nějaká epidemie. Václavík přišel pozdě, Nadkanský pro zranění zaplnil tribunu a Gříbek pro jistotu nedorazil vůbec.

Taky jsme se nedočkali Pavla Konetzného, u kterého jsme chtěli zjistit, jestli už shodil avizovaných 20 kilo. Sázkové kurzy mu moc šancí nedávají...

Nejdříve jsme zvažovali, že budeme výjimečně hrát na auty, ale brzy jsme zjistili, že žádná bílá čára nedokáže zastavit některé nevybouřené borce, když se jednou rozběhnou za míčem. Stejně jako motorkáře, když na jaře nastartujou "pily". Takže auty padly...

Zato góly zpočátku moc padat nechtěly. Až Laco biliárově zavěsil první (a později se ukázalo, že jediný) gól starších. Míč se dostal za brankovou čáru po 3 odrazech od tyčí a 4 od nohou bránících hráčů. Nebo obráceně? Těžko říct, v té rychlosti splývaly tyčky s nohama.

Mladší až později odpověděli gólem loňského krále střelců Marcela. Už začínal být nervózní, že se jeho jméno neobjeví v letošní tabulce střelců.

O něco později zvyšoval na 2:1 Ivo, když se připletl nejdříve pod nohy Milanovi a následně Lacovi a míč se pokaždé odrazil směrem k bráně. Hřiště je tam trošku z kopce...

Pak přišly chvíle nováčka v mužstvu - Jardy. Pohlednými 3 góly zvyšoval vedení až na konečných 5:1. Je v mužstvu nový a nějak jsme ho zapomněli předem upozornit, co znamená zavěšení hattricku. O dvě hodiny později už to věděl přesně.

Po delší odmlce dnes dorazil i Kovář, který zimní přípravu absolvoval na lešení. Jeho rakety s plochou dráhou letu dnes ale cestu do brány nenašly. Možná proto postupně nervózněl a s ním i jeho spoluhráči, které obviňoval, že ho na hřišti nevidí. Z období, kdy hrával v útoku Slovanu se svými dvěma syny, je pořád ještě zvyklý, že každá nahrávka míří k němu. Jenže výhrůžka, že budou bez večeře platila možná na syny, ale ne na staré pány.

K vidění byly zajímavé souboje o míč mezi Jardou a Láďou. Jarda je později komentoval slovy, že se s Láďou setkal na hřišti poprvé a že věděl, jaká pověst ho provází, ale uvěřil, až když byl potřetí nakopnut a podruhé přidržen za dres.

 

Naopak žádné souboje se neodehrály mezi Kovářem a Marcelem. Marcel viděl Kováře zblízka poprvé. Když uviděl jeho stehna a výraz v obličeji, už se nezajímal, jaká pověst ho provází a na hřišti si kolem něho stanovil dvoumetrové ochranné pásmo, do kterého nevstupoval. Ke konci zápasu, když sílila nervozita, pásmo rozšířil na pětimetrové.

Těžký souboj se odehrál mezi Boříkem a Jendou. Oba skončili na zemi. Jenda trochu hůř, protože přitom zkoušel hlavičkovat značku pro pokutový kop.

Na pozápasové konferenci jsme definitivně schválili výjezdní zápas na jižní Moravu v září (asi bez bab) a domluvili jsme nákup nových branek s finanční spoluúčasti Slovanu.

V Rosťovi a Pepovi Kaliském zanechal zápas tak silný dojem, že ještě po dvou hodinách na konferenci přeměřovali střelecké úhly.

Pozápasová konference měla tentokrát i umělecký rozměr. To když jsme z okna hospody sledovali západ slunce nad PZKO.

Standa zaplatil smečku panáků jako zápisné a Jarda stejným způsobem potvrdil hattrick.

Pátek bych shrnul výrazem: skvělé jarní odpoledne 

 

Výsledek zápasu:    5:1  pro mladší

  Celkový stav:         1:0 pro mladší

Celkové skóre:        5:1 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Václavík, Bužek, Bogumský, Kovařík, Macura, Kaliský, Osvald, Gábor

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Pražan, Pekař, Ďurkáč, Brak, Lerch, Hyrník

 

Autor článku: Ivo Sebera

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ivo, piš!

(Lumír, 15. 4. 2011 12:30)

Je vidět, že Ivo svoji pisatelskou formu přes zimu neztratil.