Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. zápas sezóny 13.4.2012

14. 4. 2012

Na třetí zápas sezóny jsme si objednali skvělé fotbalové počasí v jinak dešťovém období. Hřiště sice nestačilo vyschnout, takže jsme chvíli vyhledávali sušší polovinu, ale nakonec se hrálo skvěle. Až na Petra Václavík, který sice zvolil správnou obuv, ale na jiný sport.

 

Už v kabině před zápasem proběhla krátká hádka o výsledek minulého zápasu. Poprvé v historii starých pánů se někdo pokoušel uhádat výsledek s týdenním zpožděním. Nakonec se to Lacimu nepodařilo hlavně proto, že sázkové kanceláře už vyplatily výhry.

 

Sešli jsme se konečně ve slušném počtu. Pepa Kaliský přišel se zpožděním, což se dá pochopit. Důchodci většinou nemají čas. Ale znamenalo to, že nastoupil za mladší, ikdyž jenom dočasně. Právě při jeho spoluúčasti se zranil Laco a on pak přešel ke starším.

 

Mladší dnes měli tak výraznou převahu, že bylo po půl hodině vymalováno a starší byli rádi, že nedostali kanára. Pepa Kaliský se rozhodnul aspoň zesměšňovat soupeře a během zápasu nasadil čtyři housle. To už by bylo slušné smyčcové kvarteto. A to dneska ještě chyběl vrchní virtuóz Jirka.

 

Pepa Ďurkáč už se na ty jeho fintičky asi nemohl dívat a lehce mu přebrousil holeň. Ten nejdříve předvedl na hřišti něco mezi rituálním tancem černošského kmene z rovníkové Afriky a útěkem postřelené srnky, aby nám po zápase všem ukazoval bolínko a požadoval pofoukání.

 

Jak náročný to byl zápas ukázal Ofo, který psychicky neunesl přibývající góly ve své síti a  dvakrát nasraně opustil hřiště, aby se vzápětí uklidnil a vrátil zpátk. Možná by to chtělo navštívit Chocholuoška.

 

Ač ve vítězném mužstvu, zklamaně odcházel i Dan Mucek, který si dnes moc chtěl zavěsit svůj první gól ve starých pánech, ale nepovedlo se mu to. Tak aspoň jeden zavěsil po zápase do rozebrané branky a náležitě to oslavil.

 

V průběhu zápasu nám zapadnul míč do zahrady správcové a Mirek tam odmítnul jít s odůvodněním, že se bojí psa. Já psa znám a tak jsem nebojácně vyrazil. A zjistil jsem, že pes který štěká sice nekouše, ale může ti ošukat nohu.

 

Protože zápas skončil příliš brzy, zahráli jsme si ještě jeden přátelský s promíchanou sestavou. Ten skončil těsně 5:4 a blýsknul se v něm hlavně Lumír nádherným volejem trhajícím síť. Po zápase se starší ještě chvíli procházeli po hřišti. Asi hledali ztracené sebevědomí.

 

Na konferenci jsme zkapalnili dva hattricky. Jeden Tombův z minulého týdne a druhý dnešní od Petra Mazurka. S láhví v ruce se dostavil dočasný abstinent Jenda, který tím se zpožděním oslavil narozeniny. 

 

Oficiálně jsme schválili přijetí Dana do kádru starých pánů, čímž jsme získali do kádru i třetího současného trenéra Slovanu. Přijetí přislíbil potvrdit hejnem panáků příští týden.

 

 Vzhledem k tomu, že mužstvo mladších poslední dobou silně posiluje novými hráči a zápasy začínají být jednostranné, dohodli jsme se na novém způsobu tvorby mužstev. Před každým zápasem budou určeni dva kapitáni – nejmladší a nejstarší hráč – kteří si budou střídavě vybírat přítomné hráče do svých mužstev.

 

Při odchodu z hodpody si ještě zkazil reputaci Rosťa, který mi a Pepovi objednal po štamprli, nechal nám je ale napsat na naše účty. Tahle sposťárna ještě bude mít své dozvuky

 

 

Výsledek zápasu:    10:1 pro mladší

Celkový stav:           3:0 pro mladší

Celkové skóre:        30:15 pro mladší

Soupiska starších:  Macura, Gábor, Bužek, Osvald, Ďurkáč, Václavík, Bakoš

Soupiska mladších: Dworník, Brak, Gříbek, Mucek, Kaliský, Sebera, Mazurek,

Zapsal Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uvidíme

(Ivo, 20. 4. 2012 8:49)

Klidně dám v šanc svoje plíce,
a možná i něco víc,

by porazit mužstvo strýce,
co schovává se v stínu svíce.

Ty a kapitán?

(Rosťa, 20. 4. 2012 7:14)

NO, no, no
Viděl jsem v pátek Ivoše
jak prosí Rosťu u koše,
aby za ně mohl hrát,
a skvěle si začutat.....

Ty a kapitán?

(Ivo, 19. 4. 2012 21:02)

Rosťovi: To raději přivedu některého ze svých synů....

SPROSŤÁRNA?

(Rosťa, 19. 4. 2012 9:25)

Nevím co je sprostého na tom, když jsem Vám pomohl se rozhodnout kdo komu koupí štamprli. Seděli jste tam tak nejistě, zjevně se Vám ještě nechtělo odejít, ale objednat po půlce taky ne.
Rozhodl jsem se Vás popostrčit a zaplnit to prázdné místečko, které jste v žaludcích ještě měli.
Když budete hodní, tak si Vás příští týden vezmu do týmu :-)