Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Naše herní pravidla vykazují několik odchylek od těch oficiálních. Viz následující body:

 1. Počet hráčů je proměnlivý a závisí na okamžité účasti (ovlivněné počasím, oslavami v den a předvečer utkání, zraněními, nutností topit apod). Obvykle hrají starší proti mladším, přičemž věk hráčů nemusí být rozhodující. V případě lichého počtu hráčů mají početní převahu starší. Od dubna 2012 jsme upravili tvorbu mužstev tak, že před každým zápasem budou určeni dva kapitáni - nejmladší a nejstarší hráč - kteří si budou střídavě vybírat přítomné hráče do svých mužstev.
 2. Hrací doba není přesně stanovena. Obvykle se hraje na 10 vítězných branek. V případě slabší gólové úrody je zápas ukončen po 1,5 hodině hry. Čas běží na časomíře čínské výroby. Zápas může být ale vyjímečně předčasně ukončen nepřízní počasí, tmou, úplným vyčerpáním hráčů, vykouřením paliči listí v sousedství případně totálním nasráním některého z týmů. Zlé jazyky tvrdí, že se hraje tak dlouho, dokud Kovařův manšaft nevyhraje. Tato informace se však neprokázala - jde zřejmě o novinářskou kachnu (nebo pštrosa?).  
 3. Velikost hřiště je proměnlivá podle počtu a aktuální kondice zúčastněných hráčů.  Umístění hřiště zase na srážkovém úhrnu způsobujícím rozbahnění některých částí sportoviště.
 4. Vzhledem k tomu, že branky nemají sítě, rozhoduje o regulérnosti vstřeleného gólu občas výřečnost nebo osobní kouzlo angažovaných hráčů, přičemž nejpřesvědčivější argumenty měli obvykle hráči, kteří byli otočeni zády na opačné straně hřiště. Bod doplněn - už jsme pořídili branky se sítěmi, ale v ostatním tento bod i nadále platí.
 5. Neexistují auty, rohy ani ofsajdy, takže nevybouření hráči můžou volně pobíhat s míčem (i bez) po širokém okolí. Bod doplněn - při příznivé konstalaci zapojujeme do hry brankové čáry.
 6. Vzhledem k tomu, že všichni hráči jsou současně rozhodčími, rozhoduje o porušení pravidel aktuální situace a stejně jako o vstřelených gólech (viz pravidlo 4).
 7. Vzhledem k nebezpečí úrazu je jednomu nejmenovanému hráči zapovězeno hustit míč sobě na Míru.
 8. Je přísně zakázáno ohýbat tyče branek pod dojmem nepřízně fotbalových bohů.
 9. Součástí utkání je pozápasová tisková konference v kulturním zařízení Pod Kaštany (nebo jiném), kde je současně splatná výhra o hodnotě 1 pivo pro každého hráče vítězného mužstva. Tisková konference bývá obvykle delší a všestranně náročnější než předchozí zápas. Zde může kterýkoliv z hráčů přednést svoji verzi zdůvodnění špatného výkonu. Někteří hráči svou účast na utkání zahajují až tiskovou konferencí.
 10. Vzhledem k vysokému nasazení některých nevybouřených starých pánů bylo v průběhu sezóny doplněno pravidlo o povinnosti hráče, který dosáhne během utkání hattricku, objednat (a raději i zaplatit) na pozápasové konferenci po 1 (slovy jedné) štamprli slivovice každému neabstinentovi z řad spolu i protihráčů. Takovýto hráč bude jmenovitě uveden v zápise z utkání (štamprle nejmenovitě na účtu).
   

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář